willa tugendhatów w brnie


Willa Tugendhatów w Brnie - luksusowy dom jednorodzinny w Brnie, dzieło niemieckiego architekta Ludwiga Miesa van der Rohe. Willa została zbudowana w latach 1929-1930 dla przemysłowca Fritza Tugendhata i jego żony Grety w północnej części Brna, leżącego na Morawach w Czechach.

Willa Tugendhatów - historia. Budynek został zbudowany w latach 1929-1930 na zlecenie Fritza i Grety Tugendhatów, pary bogatych przedsiębiorców z Po wojnie osiedlili się w Szwajcarii i nigdy nie powrócili do willi w Brnie. W tym czasie budynek stał się własnością rządu i pełnił różnorakie funkcje...

Vila Tugendhat, Brno, Czech Republic. 11,054 likes · 242 talking about this · 16,338 were here. Vila Tugendhat - instalovaná památka moderní architektury.

Wybudowana w 1930 r. willa Tugendhatów w Brnie została zaprojektowana przez architekta Miesa van der Rohe. Stanowi kluczowy przykład stylu międzynarodowego w modernizmie architektonicznym, który rozwinął się w Europie w latach 20. XX w. Jej szczególna wartość wiąże się z zastosowaniem...

Willa Tugendhatów w Brnie - opis atrakcji. Willa Tugendhatów to jeden ze sztandarowych przykładów europejskiego modernizmu. Została zaprojektowana przez czołowego przedstawiciela architektury pierwszej połowy XX w., Ludwiga Miesa van der Rohe.

Willa Tugendhatów w Brnie, zaprojektowana przez Ludwiga Miesa van der Rohe, to doskonały przykład modernistycznej architektury okresu międzywojennego. Elegancki, nowoczesny i idealnie wkomponowany w otoczenie dom z lat 1928-30 łączy w sobie prostotę z funkcjonalnością.

Willa Tugendhatów, powstała w latach 1929-30, stała się symbolem architektury modernistycznej. Ten luksusowy dom jest dziełem niemieckiego architekta Ludwiga Miesa van der Rohe. Willa jest położona w północnej części Brna. Obecnie należy do skarbu państwa i oczekuje na remont.

Willa Tugendhatów jest ogólnie postrzegana jako jeden z najbardziej wyjatkowych przykladów architektury nowoczesnej poczatku XX wieku. Zostala stworzona przez niemieckiego architekta Ludwiga Mies van der Rohe na zlecenie Fritsa Tugendhata w 1930 roku.

Willa Tugendhatów w Brnie - luksusowy dom jednorodzinny w Brnie, dzieło niemieckiego architekta Ludwiga Miesa van der Rohe. Willa została zbudowana w latach 1929-1930 dla przemysłowca Fritza Tugendhata i jego żony Grety w północnej części Brna, leżącego na Morawach w Republice Czeskiej.

Willa Tugendhatów w Brnie to luksusowy dom jednorodzinny, zbudowany w latach 1929-1930 według projektu niemieckiego architekta. Willa została zbudowana w północnej części Brna dla przemysłowca Fritza Tugendhata. Jest przykładem awangardowej architektury okresu międzywojennego...

Dear visitors,in accordance to current regulations of the Government of the Czech Republic against the spread of COVID-19, the Villa Tugendhat, including the garden...

Villa Tugendhat jest historyczny budynek w zamożnej dzielnicy Černá Pole w Brnie , w Czechach. Zbudowany z betonu zbrojonego między 1928 i 1930 dla Fritza Tugendhatów i jego żony Grety, willa szybko stał się ikoną modernizmu.

Willa Tugendhatów w Brnie - luksusowy dom jednorodzinny w Brnie, dzieło niemieckiego architekta Ludwiga Miesa van der Rohe. Willa została zbudowana w latach 1929-1930 dla przemysłowca Fritza Tugendhata i jego żony Grety w północnej części Brna, leżącego na Morawach w Czechach.

Willa Tugendhatów - luksusowy dom jednorodzinny w Brnie, dzieło niemieckiego architekta Ludwiga Miesa van der Rohe. Willa została zbudowana w latach 1929-1930 w północnej części leżącego dziś w Czechach Brna dla przemysłowca Fritza Tugendhata i jego ...

178 отметок «Нравится», 3 комментариев — BRYŁA (@bryla.pl) в Instagram: «Willa Tugendhatów w Brnie - perła modernizmu projektu Miesa van der Rohe 😍❤️😍 #architektura…»

Willa Tugendhatów - symbolem architektury modernistycznej w Brnie. Przykład mądrego przeznaczenia pieniędzy bogatej rodziny na realizację wyjątkowego budynku z zastosowaniem nowoczesnej technologii. Jednocześnie wzór wkomponowania zabudowy w maturalne cechy...

www.tugendhat.eu/cz/homepage.html Willa Tugendhatów w Brnie-Černých Polích (na liście UNESCO od 2002r) była pierwszym w Czechach a czwartym na świecie zabytkiem współczesnej architektury uhonorowanym tym zaszczytnym wyrożnieniem. Zbudowana w latach 1929-30 wg projektu arch.

Ernst Tugendhat niemiecki filozof Willa Tugendhatów 8343 Tugendhat planetoida. XX w. okresie, kiedy to Ludwig Mies van der Rohe stawiał w Brnie Holaszowice Zamek w Litomyšlu Kolumna Trójcy Przenajświętszej w Ołomuńcu Willa Tugendhatów w Brnie Třebíč Krajobraz kulturowy stadniny koni...

Willa Tugendhatów w Brnie otwarta dla zwiedzających, od 6 marca 2012 = The Tugendhat Villa in Brno reopened again for public, from 6 March 2012.

Yes, our 2021 property listings offer a large selection of 26 vacation rentals near Willa Tugendhatów. From 3 Domy to 22 Apartamenty/mieszkania, find a unique house rental for you to enjoy a memorable stay with your family and friends.

Poznaj definicję 'Willa Tugendhatów', wymowę, synonimy i gramatykę. Przeglądaj przykłady użycia 'Willa Tugendhatów' w wielkim korpusie języka: polski. Willa Tugendhatów w Brnie - luksusowy dom jednorodzinny w Brnie, dzieło niemieckiego architekta Ludwiga Miesa van […]der...

Brno-CentrumTo właśnie w dzielnicy Brno-Centrum (Brno) znajdują się takie atrakcje jak Zamek Spilberk i Teatr Narodowy w Brnie. Goście mają do dyspozycji kafejki i browary. Brno ma bogatą kulturę lokalną — poznasz ją w takich miejscach jak Zamek Spilberk i Willa Tugendhatów.

Willa Tugendhatów w Brnie. Jedno ze szczytowych dzieł modernizmu - DesignAlive. Willa Tugendhatów w Brnie to jedno ze szczytowych dzieł modernizmu - projekt Miesa van der Rohe to połączenie eleganckiej prostoty oraz funkcjonalności z rodzinną historią w tle.

Willa Tugendhatów w Brnie. Brno uważane jest za stolicę regionu Moraw Południowych. Zwiedzimy tu między innymi zamek Špilberk, podziemia miejskie, Katedrę św. Piotra i Pawła i funkcjonalistyczną Willę Tugendhatów, dzieło sławnego niemieckiego architekta Miese van der Roha...

แฮต (th); Willa Tugendhatów (pl); Tugendhatvillaen (nb); Villa Tugendhat (nl); Vila Tugendhat (pt); Вілла Тугендгат (uk); Вила Тугендхат (bg); Vila Tugendhat (hr); Villa Tugendhat (en); فيلا توغندهات (ar); Έπαυλη Τούγκεντατ (el); Vila Tugendhat (ro) casa en Brno diseñada por.

plwiki Willa Tugendhatów. ptwiki Vila Tugendhat.

Willa Tugendhatów w Brnie (Kryt. II, IV / 2001). Willa Tugendhatów w Brnie, zaprojektowana przez architekta Miesa van der Rohe, stanowi kluczowy przykład stylu międzynarodowego w modernizmie architektonicznym, który rozwinął się w Europie w latach 20.

Willa Tugendhatów (Villa Tugendhat). (Adres: Černopolní 45). Położona w północnej części miasta biała willa może, w pierwszej chwili, rozczarować. Brno przez lata było silnym ośrodkiem kultury mieszczańskiej. Nic więc dziwnego, że jego bogaci mieszkańcy budowali rezydencje mające...

Willa tugendhatów na naklejkach REDRO.pl. Naklejki Redro z najlepszych materiałów drukarskich. Wybierz zdjęcia artystyczne z naszego katalogu. +wszystkie. Naklejki Willa Tugendhatów. Filtruj

20 cze 2013 13 lut 2020 10 cze 2012 24 sty 2017 15 cze 2012 Niektre wyniki mogły zostać usunięte na mocy europejskich przepisw o ochronie danych. . Willa Tugendhatów w Brnie – luksusowy dom jednorodzinny w Brnie, dzieło dla przemysłowca Fritza Tugendhata i jego żony Grety w północnej części Brna, 21 Gru 2020 Willa Tugendhatów to niezwykła perła! Gdy Ludwig Mies van der Rohe przyjechał do Brna w 1928 roku, był już uznanym w Europie i Ameryce 4 Lut 2021 Opuszczając Brno w 1938 roku, Greta i Fritz Tugendhatowie zabrali tylko kilka mebli. Powstanie 26 paź 2020 16 maj 2019 4 lut 2021 OcenaNiektre wyniki mogły zostać usunięte na mocy europejskich przepisw o ochronie danych. Willa Tugendhat w dzielnicy Brna Czarne Pole została wybudowana na życzenie małżeństwa Grety i Fritza Tugendhat, którzy pochodzili z bogatej brneńskiej Do wybuchu pierwszej wojny światowej Brno było odległym „przedmieściem” Wiednia oraz zagłębiem produkcji tekstylnej Austro-Węgier. Na pastwę losu zostawili ukochany dom, wart 30 innych 26 Paź 2020 Willa Tugendhatów w Brnie, zaprojektowana przez Ludwiga Miesa van der Rohe, to doskonały przykład modernistycznej architektury okresu 1 Maj 2020 Niezwykła willa na mapie Brna o architekturę modernistyczną, jest willa Tugendhatów w Brnie, zaprojektowana przez Miesa van der Rohe. Villa Tugendhat, Brno: zobacz recenzje, artykuły i zdjęcia dotyczące Villa Tugendhat w serwisie Tripadvisor w Brnie, Republika Czeska

About willa tugendhatów w brnie

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly